Okapy Kuchenne

   W przystępnej cenie dla każdej kuchni i na każdą kieszeń

Podręczne ABC OKAPÓW

Zaprzyjaźnione strony z asortymentem kuchennym

Strony współpracujące


Rury do okapów

     Średnica wylotu. Podawana jest w milimetrach (mm) i oznacza średnicę otworu odprowadzającego opary. Przed wyborem okapu należy sprawdzić wymiary dostępnych przewodów i kratek wentylacyjnych. Nie zaleca się redukowania średnicy rury odprowadzającej - zmniejsza to wydajność urządzenia i zwiększa poziom hałasu.

     Szerokość. Na rynku dominują dwa standardy szerokości okapów: szerokość 60 cm i 90 cm. Można także spotkać urządzenia o nietypowych szerokościach: 40, 50, 100, 120 a nawet 180 cm. Bardzo często jeden model produkowany jest w dwóch wersjach: 60 i 90 cm. Prawidłowo dobrany okap powinien być równy lub większy niż szerokość płyty grzejnej (zwłaszcza gazowej). Dużym błędem jest instalacja okapu węższego niż płyta grzejna.

     Wentylacja. Podłączenie do przewodów wentylacyjnych powinno być jak najkrótsze i bez załamań - zapewni to optymalny ciąg w przewodach. Nie zaleca się zwężania średnicy wylotu, które po dłuższym czasie może doprowadzić do całkowitego zatkania przewodu tłustymi osadami. Planując montaż okapu trzeba również pamiętać o umożliwieniu dostępu do komina i ciągów wentylacyjnych. Nie wolno podłączać okapu do ciągów spalinowych, używanych przez urządzenia o zasilaniu innym niż elektryczne (piece CO, gazowe ogrzewacze wody, termy itp.)

Wszelkiego rodzaju kopiowanie, powielanie oraz inne wykorzystywanie informacji i zdjęć znajdujących się na stronie, bez zgody autora ...::ZABRONIONE::.. Materiały i artykuły zaczerpnięte są z www.okapykuchenne.pl, www.ciarko.pl,www.topmarket.pl i innych źródeł.